УЧАСТЬ ІНСТИТУТУ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ АМН УКРАЇНИ В ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС (1986 Р. І НАСТУПНІ РОКИ)

Кундієв Ю.І., Чернюк В.І. (2011) УЧАСТЬ ІНСТИТУТУ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ АМН УКРАЇНИ В ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС (1986 Р. І НАСТУПНІ РОКИ). УКРАЇНСЬКИЙ ЖУРНАЛ З ПРОБЛЕМ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ (1). с. 3-6.

[img]
Перегляд
Text
Kun.pdf

Download (126Kb) | Перегляд

Резюме

Наведено узагальнені дані комплексних досліджень стану довкілля зони відчуження ЧАЕС та контрольованих у зв’язку з аварією на ЧАЕС територій. Надано оцінку функціонального стану здоров’я працівників основних професійних груп, що працювали вахтовим методом у 30-км зоні (оператори важких будівельних машин, водії вантажних автомобілів, дезактиваторники, дозиметристи, працівники лісового господарства, оперативний персонал ЧАЕС), та основних професій сільського господарства на радіаційно забруднених територіях. Установлено напруження основних функціональних систем і порушення здоров’я працівників, у тому числі репродуктивного здоров’я в сільських жінок, як результат комбінованого впливу радіаційних випромінювань і чинників нерадіаційної природи. Виявлено закономірності формування радіаційної катаракти в ліквідаторів наслідків аварії. Запропоновано профілактичні заходи та визначено напрями подальших досліджень із Чорнобильської проблеми.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: аварія на ЧАЕС, працівники основних професійних груп, функціональний стан здоров’я, репродуктивне здоров’я, радіаційна катаракта, Chernobyl accident, main occupational groups, health functional state, reproductive health, radiation cataract
Теми: 3. Безпека життєдіяльності > 3.7. Чорнобильська катастрофа
Організація-джерело ресурсу: Наукові установи України > Національна академя медичних наук України
Назва організації: ДУ «Інститут медицини праці НАМН України», м. Київ
Останні зміни: 30 Жов 2013 11:35
URI: http://opb.org.ua/id/eprint/491

Дії, що потребують авторизації

Перегляд елементу Перегляд елементу