ПІДХОДИ ДО ОЦІНКИ РИЗИКУ ВПЛИВУ НАНОЧАСТИНОК ТА НАНОМАТЕРІАЛІВ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ

Демецька О. В. (2011) ПІДХОДИ ДО ОЦІНКИ РИЗИКУ ВПЛИВУ НАНОЧАСТИНОК ТА НАНОМАТЕРІАЛІВ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ. УКРАЇНСЬКИЙ ЖУРНАЛ З ПРОБЛЕМ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ (2). с. 62-67.

[img]
Перегляд
Text
dem.pdf

Download (501Kb) | Перегляд

Резюме

Сьогодні у світі активно дискутується питання оцінки ризику в сфері нанотехнологій, зокрема, професійного ризику при виробництві та використанні наночастинок. При цьому наголошується на неможливості застосування традиційних підходів через фізико-хімічні властивості наночастинок, особливості їхньої біологічної дії, брак повної інформації щодо показників гострої та хронічної токсичності в експериментах in vitro та in vivo, відсутність даних щодо впливу на робочих місцях, де використовують нанотехнології. Ситуацію суттєво ускладнює той факт, що кількість працюючих, які мають професійний контакт із речовинами у високодисперсному стані, постійно збільшується, але в більшості випадків специфічний моніторинг повітря робочої зони не здійснюється, відсутні відповідні гігієнічні нормативи та ін. У той же час існують підходи, за допомогою яких можна оцінити ризик на певному робочому місті, навіть якщо необхідні відомості наявні в неповному обсязі.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: нанотехнології, наночастинки, оцінка ризику, керування ризиком, повітря робочої зони, нанотехнологии, наночастицы, оценка риска, управление риском, воздух рабочей зоны,nanotechnology, nanoparticles, risk assessment, risk management, workplace,
Теми: 1. Промислова безпека та охорона праці > 1.4. Умови праці
1. Промислова безпека та охорона праці > 1.9. Професійні ризики
Організація-джерело ресурсу: Наукові установи України > Національна академя медичних наук України
Назва організації: ДУ «Інститут медицини праці НАМН України», м. Київ
Останні зміни: 13 Лип 2012 09:25
URI: http://opb.org.ua/id/eprint/483

Дії, що потребують авторизації

Перегляд елементу Перегляд елементу